<1--tutaj-- toolbar>

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze - Turniej

Dnia 10.02.2014r. Przedszkole Niepubliczne ,,Koralik” zorganizowało w hali sportowej MOSiR Międzyprzedszkolny Turniej ,,Bezpieczny Przedszkolak”. W imprezie wzięło udział 6 drużyn. Z przedszkoli giżyckich: Przedszkole Niepubliczne ,,Bajka”, ,,Krasnal”, ,,Koralik” oraz Miejskich Przedszkoli nr 4 i nr 1 z Odziałem Integracyjnym. Ze szkół udział w imprezie wzięła drużyna z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 6.

Na imprezie gościliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta, Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich oraz służb: Policji, Straży Miejskiej, MOPR-u, dyrektorów placówek oświatowych, za obecność serdecznie dziękujemy. Czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci, przygotowanie ich do świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym to obowiązek dorosłych. Celem turnieju było przypomnienie przedszkolakom najważniejszych zasad bezpiecznego zachowania na drodze, numerów alarmowych, zwrócenie im uwagi na bezpieczne zabawy i przedmioty oraz wykształcenie umiejętności mówienia ,,obcemu nie ” poprzez udział w zabawach i konkurencjach sprawnościowych. Zgodnie z hasłami : ,,Bądź ostrożny na drodze”, ‘’Bądź ostrożny na wodzie”, „Obcemu mówię nie” dzieci zmagały się w wielu ciekawych konkurencji dotyczących bezpieczeństwa. Było więc układanie puzzli ze znaków drogowych, układanie zebry na czas, pokaz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Drużyny segregowały ilustracje przedstawiające sytuacje i zabawy bezpieczne i niebezpieczne dla dziecka oraz układały z cyfr numery alarmowe. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja ubioru kamizelki ratunkowej i czapki oraz umiejscowienia się w łódce na czas. Zabawę poprzedził pokaz prawidłowego założenia kamizelki ratunkowej wykonany przez ratownika Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po konkurencjach, którym towarzyszyło zadowolenie i radość przedszkolaków ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Impreza zakończyła się zabawą integracyjną wszystkich dzieci. Przedszkolaki miały niecodzienną okazję poszaleć na tak dużej sali. Równocześnie nasze przedszkole ogłosiło Miejski Konkurs Plastyczny skierowany do dzieci przedszkolnych na plakat pt: ,,Bezpieczne zabawy na śniegu”. Na konkurs wpłynęło siedem prac zbiorowych. Na zakończenie imprezy Jury ogłosiło wyniki turnieju i konkursu plastycznego. I nagrodę jury przyznało pracy zbiorowej wykonanej przez dzieci z grupy   5-6 latków pod kierunkiem P. Bartczak z Miejskiego Przedszkola nr 4. Praca wykonana pod kierunkiem Pani J. Wiadrowskiej. II nagroda przypadła pracy grupy ,,Krasnale” z Przedszkola Niepublicznego ,,Bajka” wykonanej pod opieką Pań: H. Czerep i I. Wądołowskiej.  III nagrodę jury przyznało pracy zbiorowej, którą wykonały dzieci z Przedszkola Niepublicznego ,,Krasnal”.

W turnieju najwięcej punktów uzyskała drużyna z Przedszkola Miejskiego Przedszkola nr 4. Wszystkie drużyny uczestniczące w imprezie otrzymały nagrody, bo w tym turnieju nie było przegranych. Przedszkolaki wykazały się wiedzą, zaangażowaniem i dobrą sprawnością, a najważniejszym celem naszym jako organizatora było to, aby dzieci zapamiętały i zawsze przestrzegały motta tej imprezy: ,,My maluchy i starszaki , to bezpieczne przedszkolaki”.

Zobacz fotorelację z turnieju - fot.: TomaszKarolski.pl

B.Mazurczyk

 

 Kliknij i pobierz

 

Projekt Edukacyjny
Zajęć Sportowych

Zobacz stronę www MEN