<1--tutaj-- toolbar>

Starania o międzynarodowy certyfikat "Zielonej Flagi" 2013/14

SZANOWNI RODZICE!!

W roku szkolnym 2013/2014 nasze przedszkole po raz kolejny podjęło starania o międzynarodowy certyfikat "Zielonej Flagi".
Ustaliliśmy, iż tematem wiodącym w działaniach edukacyjno-ekologicznych w roku bieżącym będzie: Zdrowa żywność w przedszkolu oraz Transport i aktywność ruchowa.

Co już udało nam się zrealizować?

 1. Opracowaliśmy autorski program edukacji w kierunku zdrowego stylu życia pt. "Koralikowy Przedszkolak-Zdrowy OD-RUCH". Na w/w program składają się dwa projekty edukacyjne:
  • Zdrowe odżywianie "Jem zdrowo i kolorowo"
  • Aktywność fizyczna "Koralikowy Przedszkolak jeszcze mały, ale w sporcie doskonały".
 2. Realizacja w/w projektów rozpoczęła się w miesiącu listopadzie.
 3. Przystąpiliśmy do Akademii Zdrowego Przedszkolaka- realizujemy edycję IX pt. „ Zboża zjadamy, energię z nich mamy”.
 4. Przystąpiliśmy do akcji MEN "Ćwiczyć każdy może" w ramach programu "Szkoła w Ruchu". Celem naszym jest uzyskanie tytułu "Przedszkole w ruchu".


B.Mazurczyk

 

Jakie zadania edukacyjno-ekologiczne zrealizowano w miesiącu listopadzie w związku z realizacją projektu: Koralikowy Przedszkolak ZDROWY OD-RUCH

 1. Dzieci i rodzice poznały się z  piramidą pokarmową przedszkolaka.
 2. Przedszkolaki i rodzice poznają  produkty  poszczególnych pięter piramidy pokarmowej, ich znaczenie  dla organizmu. Poznają zasady zdrowego odżywiania.
 3. Udział dzieci 6 letnich z grupy Pszczółki  w Międzyprzedszkolnym Konkursie Zdrowotnym  organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 4.
 4. Udział dzieci z grupy Pszczółki-Gadułki w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka "Mandala Zbożowa".
 5. Zorganizowanie zajęć otwartych dla rodziców dot. tematyki zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia w grupie Żabki.
 6. Prezentacja materiałów Akademii Zdrowego Przedszkolaka na temat zdrowego odżywiania rodzicom poprzez stronę internetową i spotkania dyskusyjne.
 7. Wykonanie gazetki ściennej na holu dla rodziców dotyczącej składników piramidy pokarmowej przedszkolaka.
 8. Dzieci wykonują pracę plastyczną pt.: "Zdrowe śniadanie".
 9. "Moje Święto Marchewki" – impreza dla  dzieci.
 10. W ramach projektu dot. kształcenia aktywności ruchowej "Koralikowy Przedszkolak jeszcze mały, w sporcie chce być doskonały": realizowano w każdej grupie zajęcia ruchowe związane z kształceniem szybkości i zwinności. Dnia 27.XI. 2013 odbył się w przedszkolu "I Koralikowy Dzień Sportu". W konkurencjach  wzięły udział przedszkolaki 3 najstarszych grup.