Przedszkole Niepubliczne "Koralik" rozpoczęło swoją działalność dnia 1 września 2010 roku. Tego dnia zostało zarejestrowane w "Miejskim Zespole Obsługi Szkół i Przedszkoli w Giżycku prowadzonym przez Gminę Miejską Giżycko. Przedszkole powstało dzięki determinacji i pracy wielu osób.

Od pomysłu do realizacji minęło 24 miesiące. Zanim przystąpiliśmy do realizacji musiały powstać różnego rodzaju plany, projekty budowlane, projekt technologiczny, biznes plan. Na podstawie tych wielu dokumentów w maju 2009 roku został złożony wniosek przez Ośrodek Szkoleniowy "Karolex" w Giżycku do Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie. Okazało się, że nasz projekt przeszedł pomyślnie ocenę formalną oraz merytoryczną. Umowa na dofinansowanie została podpisana w grudniu jeszcze tego samego roku. Zima 2010 roku minęła nam bardzo pracowicie, przygotowywaliśmy się do wdrożenia i realizacji projektu. W kwietniu 2010 roku przystąpiliśmy do realizacji projektu. Rozpoczęto adaptację budynku przy ulicy Daszyńskiego 14 na potrzeby przedszkola. Przeprowadzono gruntowne prace remontowo-budowlane . Wyposażono kuchnię w sprzęt gastronomiczny wysokiej klasy, przygotowano magazyny oraz pomieszczenia gospodarcze. Sale wyposażono w atestowane meble, zabawki, pomoce dydaktyczne. Budynek został przygotowany pod względem przeciwpożarowym-zastosowano nowoczesne rozwiązania przeciwpożarowe.

Dnia 1 września zrobiło się gwarno, wypełniły się sale dziecięcym śmiechem, rozpoczęliśmy pierwszy rok przedszkolny 2010/2011.

 

Oferujemy opiekę wychowawczo-dydaktyczną oraz zajęcia dodatkowe: język angielski, język niemiecki, rytmikę-muzykoterapia, komputery, gimnastykę, kółko taneczne dla grup 5 i 6 letnich.

Przedszkole czynne jest w godzinach 6.00- 17.00 (w ramach potrzeb godziny otwarcia i zamknięcia są elastyczne). Zajęcia prowadzone są w czterech grupach wiekowych od 2,5 do 6 lat. Oferujemy cztery posiłki dziennie; śniadanie, drugie śniadanie obiad, podwieczorek. Zapewniamy dzieciom różne formy wypoczynku: leżakowanie( tylko 2,5 i 3-latki), relaksacja, czynny wypoczynek.

Praca wychowawczo- dydaktyczna prowadzona jest w oparciu o program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci Wydawnictwa Nowa Era.

Przedszkole „Koralik” obejmuje badaniami przesiewowymi logopedycznymi i psychologicznymi każdego przedszkolaka. W ramach potrzeb indywidualnych prowadzona jest terapia logopedyczna, psychologiczna.

Rodzic przyprowadzając dziecko do Koralika zapewnia dobry humor kapciuszki na zmianę oraz szczoteczkę do zębów- reszta wyprawki czeka na przedszkolaka w jego sali.

Back to top