Szanowni Rodzice,

z przykrością informujemy, że z powodu zmian w finansowaniu naszej placówki, jesteśmy zmuszeni wprowadzić podwyżkę opłaty stałej za przedszkole od nadchodzącego 2024 roku. Chcielibyśmy podkreślić, że decyzja ta nie jest rezultatem naszej woli, lecz wynika z obiektywnych czynników, które wpłynęły na sytuację finansową naszego przedszkola.

W roku 2023, musieliśmy zmierzyć się z trudnościami związanymi z pomniejszeniem dotacji oświatowej o kwotę przekraczającą 78 000 złotych. Niestety, organ dotujący nie jest w stanie przewidzieć wysokości dotacji, co wpływa na naszą zdolność do utrzymania dotychczasowych stawek opłat. Dodatkowo, w listopadzie i grudniu 2023 roku, dotacja została zmniejszona po 20 000 złotych miesięcznie, co zostało nam przekazane zaledwie trzy tygodnie przed planowaną wypłatą świadczenia.

Zależy nam na kontynuowaniu naszej misji kształcenia, wychowywania i opiekowania się Państwa dziećmi.

Dodatkowym wyzwaniem są wzrosty kosztów utrzymania pracowników, wynikające z podwyżki najniższej krajowej od stycznia 2024 roku, oraz rosnące koszty energii i gazu. Wprowadzenie zmiany w opłatach za przedszkole jest dla nas nieuniknione, aby utrzymać standardy i jakość naszych usług.

W przypadku braku podjęcia działań, istnieje ryzyko zamknięcia naszej placówki oświatowej. Chociaż to emocjonalnie trudna decyzja, musimy podjąć to wyzwanie.

Nie jesteśmy jedynym przedszkolem niepublicznym w naszym mieście, które boryka się z tymi problemami. Mamy nadzieję, że zrozumieją Państwo naszą sytuację i podejmowane przez nas działania. Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Państwa pytania i udzielić dodatkowych informacji.

Informacje o wysokości opłaty stałej od 1 stycznia 2024 roku znajdziecie Państwo na stronie w zakładce opłaty oraz w aneksie do umowy.

Z wyrazami szacunku,
Anna Maria Karolska - Dyrektor Przedszkola Koralik
Tomasz Karolski - Prezes Koral sp. z o.o.

Drodzy Rodzice,

informujemy o zmianach cen od 1 września 2023 roku opłaty stałej oraz dziennej stawki żywieniowąej na:

opłata stała (przy jednym dziecku) - 470,00 zł

opłata stała za dziecko (przy dwojgu dzieci w przedszkolu) - 450,00 zł

opłata stała za dziecko (przy trojgu dzieci oraz rodzice posiadający KDR) - 440,00 zł

dzienna stawka żywieniowa - 13,00 zł za dzień.

Z wyrazami szacunku,
Anna Maria Karolska
Dyrektor Przedszkola Koralik

Szanowni Państwo

informujemy, że od 1 sierpnia 2023 roku cały ...prawie cały personel udaje się na wakacyjny odpoczynek.

Zapraszamy 1 września!

Dyżur telefoniczny: 87 732 79 08

Życzymy udanych wakacji wszystkim przedszkolakom i rodzicom!

Do zobaczenia :)

Drodzy Rodzice,

ze względu na ciągłe podwyżki cen jesteśmy zmuszeni podnieść od 1 września 2022 roku opłatę stałą oraz dzienną stawkę żywieniową na:

opłata stała (przy jednym dziecku) - 350,00 zł

opłata stała za dziecko (przy dwojgu dzieci w przedszkolu) - 335,00 zł

opłata stała za dziecko (przy trojgu dzieci oraz rodzice posiadający KDR) - 315,00 zł

dzienna stawka żywieniowa od 1 września 2022r. zostanie podniesiona o 0,50 zł i wynosić będzie 9,50 zł za dzień.

Jest nam bardzo przykro, ale sytuacja gospodarcza oraz ciągle rosnące wymagania prawne i kadrowe mają wpływ na podniesienie ww. opłat. Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić Państwa dzieciom warunki, które miały do tej pory.

Z wyrazami szacunku,
Anna Maria Karolska
Dyrektor Przedszkola Koralik

Szanowni Państwo

od 2 sierpnia zaczynamy przerwę wakacyjną - przedszkole będzie zamknięte do 28 sierpnia 2021 roku.

W tym okresie proszę o kontakt :

telefoniczny 503072466
mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, naładowania baterii i do zobaczenia we wrześniu!

Szanowni Rodzice dzieci, które od września 2021 roku będą koralikowymi przedszkolakami! W dniach od 19 do 23 lipca organizujemy zajęcia adaptacyjne w odpowiednich grupach wiekowych.

 • dzieci z rocznika 2018 rozpoczynają zajęcia każdego dnia od godziny 9:00 do 10:00 w dniach od 21-23 lipca "dziedziniec" przedszkola. W tym czasie odbędą się zajęcia pod kierunkiem Pani Leny Polakowskiej (wychowawczyni dzieci w grupie rocznika 2018) - zapraszamy dzieci wraz z rodzicami :)
 • dzieci z rocznika 2019 rozpoczynają zajęcia każdego dnia od godziny 10:15 do 11:15 w dniach od 21-23 Lipca "dziedziniec" przedszkola. W tym czasie odbędą się zajęcia każdego dnia w grupie pod kierunkiem Pani Elżbiety Kułakowskiej wychowawczyni rocznika 2019

dnia 19 lipca o godzinie 16:30 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci, z rocznika 2019, przyjętych do przedszkola na rok przedszkolny 2021/2022, które poprowadzi Anna Karolska- Dyrektor Przedszkola Niepublicznego "Koralik"
dnia 20 lipca o godzinie 16:30 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci, z rocznika 2018, przyjętych do przedszkola na rok przedszkolny 2021/2022, które poprowadzi Anna Karolska- Dyrektor Przedszkola Niepublicznego "Koralik"

 

Gorąco zapraszam!!!!!

Anna Karolska :)

Koral sp. z o. o. w Łomży Przedszkole Niepubliczne "Koralik" ogłasza przetarg nieograniczony na remont Przedszkola Niepublicznego "Koralik" w Giżycku.

pdfPrzetarg nieograniczony na remont Przedszkola Niepublicznego Koralik73.67 KB
pdfPrzedmiar - Przedszkole Niepubliczne Koralik - Remont 202163.05 KB07/06/2021, 11:07

WARUNKI PRZETARGU

na wykonanie remontu bieżącego pomieszczeń PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO "KORALIK" ul. Daszyńskiego 14, 11-500 Giżycko.

 1. Przedmiotem przetargu nieograniczonego jest wykonanie remontu pomieszczeń budynku usługowego przy ul. Daszyńskiego 14 w Giżycku.
  • zgodnie z przedmiarem robót stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszych warunków przetargowych,
  • zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
 1. Zakres ilościowy robót określa:
  1. przedmiar robót budowlanych, kosztorys ślepy.
  2. Zamawiający nie dopuszcza wprowadzania zmian w stosunku do materiałów, urządzeń i zastosowanych technologii określonych w dokumentacji technicznej bez swojej zgody.
 2. Terminy realizacji zadania:
  • rozpoczęcie nie później niż 31.07.2021 r.
  • zakończenie do 25.08.2021 r.
 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty brane będą pod uwagę:
  • cena,
  • okres gwarancji na wykonane prace (nie krótszy niż 36 miesięcy),
  • wiarygodność i dotychczasowe doświadczenie w wykonywaniu robót o podobnym charakterze,
 1. Oferta powinna zawierać:
  • wysokość wynagrodzenia w kwocie ryczałtowej ( netto i brutto ) za roboty budowlane,
  • stawki do kosztorysowania robót dodatkowych i zamiennych,
  • warunki gwarancji,
  • referencje od poprzednich inwestorów,

a ponadto:

  • oświadczenie o nie zaleganiu w płatnościach wobec ZUS–u i Urzędu Skarbowego,
 1. Termin składania ofert wyznacza się do dnia 30.06.2021 r. do godz. 12:00. Ofertę należy złożyć w sekretariacie Przedszkola KORALIK przy ul. Daszyńskiego 14 w Giżycku w zaklejonej szczelnie kopercie z napisem:

„PRZETARG – REMONT BUDYNKU PRZEDSZKOLA „KORALIK”.

 1. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert przetargowych drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 2. Otwarcie ofert przetargowych nastąpi w biurze Przedszkola w dniu 30.06.2021 roku o godz. 12:00. Otwarcie ofert jest jawne dla oferentów.
 3. Zastrzega się prawo swobodnego wyboru oferty lub też unieważnienia przetargu przed jego zamknięciem bez podania przyczyn.
 4. Osobą upoważnioną do rozmów z oferentami i udzielania wyjaśnień jest:

Anna Karolska – Właściciel (Tel. 503 072 466)

A6 BN2020 small

Drogie Panie, Szanowni Panowie,

dzisiejszy dzień jest szczególny z dwóch powodów i każdy z nich jest bardzo ważny. Pierwsza okazją jest oczywiście Dzień Edukacji Narodowej, a drugą jubileusz Koralika. Aż trudno uwierzyć, że minęło 10 lat. Dokładnie pamiętam pierwsze rozmowy do pracy. Pierwsze składanie przez rodziców deklaracje. 35 dzieci w pierwszym roku działalności :) i jak dziś pamiętam pierwsze nerwy i poty :) Kilka osób w naszym gronie wspólnie ze mną zaczynało tą przygodę. Uwierzcie lub nie, jest nas obecnie 35 osób na pokładzie :)

Kochani, w dniu dzisiejszym chciałam Wam bardzo podziękować za Waszą pracę, ponoszony codzienny wysiłek w pracy z dziećmi. Za Wasze zaangażowanie w funkcjonowanie tej placówki. Dziękuję Państwu za tak ważną rolę, którą pełnicie w przedszkolnym świecie - każdego dnia pokazujecie koralikowym maluchom, jak należy postępować, motywujecie do dalszej pracy, wspieracie dzieci i ich rodziców. I nie mówię tu tylko o paniach nauczycielkach wychowania przedszkolnego, ale o całym Koralikowym zespole od Pań sprzątających, poprzez panie gotujące dzieciom, personel biurowy po panie które spędzają po 8 godzin z dziećmi w salach ucząc i bawiąc. Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy nauczycielami dla tych małych istotek, każdy kształtuje swoim postępowaniem ich charakter i ma realny wpływ na "ich" wychowanie".

10 lecie SIEC 10 10 2020 nr 001 fot Tomasz Karolski FTK20 10878

Podziękowania kieruję również do osób, które z nami już nie pracują, ale poprzez swój wkład ukształtowały Koralikowe przedszkole! Dziękuję!

Chciałam Wam również podziękować za Was, za to, że rozumiecie, że to nie budynek, a ludzie tworzą przedszkole i dla tych osób rodzice powierzają swoje największe skarby. Każdy z Was jest dla mnie bardzo ważny i każdy wprowadza do tej firmy kawałek siebie. Z tej okazji życzę wszystkim pracownikom wielu lat wspólnych przedsięwzięć, nie gasnącego zapału, radości i sukcesów w pracy. Wszystkiego najlepszego.

Anna Maria Karolska
Dyrektor Przedszkola

Rodziców prosimy o przybycie na zebranie w maseczkach!

grupa nr 1 - Biedroneczki - 15 wrzesień 2020 godzina 16.30 sala nr 1

grupa nr 2 - Rybki - 10 wrzesień 2020 godzina 16.30 sala nr 2

grupa nr 3 - Motylki -  14 września 2020 godzina 16.30 sala nr 3

grupa nr 4 - Tygryski - 9 września 2020 godzina 16.30 sala nr 4

grupa nr 5 - Żabki - 16 września 2020 godzina 16.30 sala nr 5

grupa nr 6 - Pszczółki - 8 września 2020 godzina 16.15 sala nr 6

grupa nr 7 - Misie 9 września 2020 godzina 16.30 sala nr 6

Podkategorie

Back to top